Czcionka: Czcionka domyślna Zwiększenie czcionki | Kontrast: Włączenie Kontrastu Wyłączenie Kontrastu
Baner.


Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu


Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu jest publiczną placówką oświatową Radomia mieszczącą się w dwóch budynkach przy ul. Kościuszki 7 i Kościuszki 5b.
1 września 1996 r. na bazie Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Mechanicznych w Radomiu została powołana nowa placówka pod nazwą Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Kościuszki 5b w Radomiu. W 2017 r. Centrum Kształcenia Praktycznego zostało przekształcone w Centrum Kształcenia Zawodowego. 1 września 2022 r. powołano Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu łącząc Centrum Kształcenia Zawodowego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. T. Kościuszki.
To nowoczesny ośrodek szkolenia i budowania kwalifikacji zawodowych dla młodzieży i dorosłych. W skład Centrum wchodzą: Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Szkoła Policealna, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Branżowa Szkoła II Stopnia. Swoją działalność opieramy na ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami z Radomia z branży informatycznej, metalurgicznej oraz obróbki skrawaniem.
Naszym celem jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów przygotowanych do pracy w zawodzie. Profesjonalnie ukierunkowana kadra oraz doskonale wyposażone pracownie dydaktyczne i praktyczne gwarantują idealne warunki do nauki, rozwoju umiejętności.
Od 1 stycznia 2024 r. przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu powstanie jedno ze 120 w Polsce Branżowe Centrum Umiejętności. Jako jedyna w skali całego kraju placówka oferująca zaawansowane technologicznie i ukierunkowane branżowo kształcenie, szkolenia i egzaminowanie w dziedzinie „Automatyka przemysłowa”.


Logo Urzędu Miejskiego w Radomiu.