Czcionka: Czcionka domyślna Zwiększenie czcionki | Kontrast: Włączenie Kontrastu Wyłączenie Kontrastu
Baner.


Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie, Oddział w Radomiu - Zakład Produkcji Mleczarskiej


Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol powstała w 1980 roku na Podlasiu, a konkretnie w Grajewie. Tam też po dziś dzień znajduje się siedziba główna firmy. SM Mlekpol to jeden z wiodących producentów wyrobów mleczarskich w Polsce i w Europie, prowadzący przetwórstwo mleka w 14 nowoczesnych zakładach na ternie całego kraju. Obecnie członkami Spółdzielni jest około 8400 rolników, skupionych wokół poszczególnych zakładów produkcyjnych. W 2021 roku Mlekpol ustanowił absolutny rekord i jako pierwszy podmiot w Polsce przekroczył pułap 2 miliardów litrów skupionego surowca.

Przez lata Spółdzielnia wykreowała kilkanaście marek, takich jak Łaciate, Zambrowskie, Białe, Milko, Mazurski Smak czy Maślanka Mrągowska.

W październiku 2008 roku doszło do połączenia Mlekpolu z Rolniczą Spółdzielnią Mleczarską w Radomiu i od tamtej pory SM Mlekpol rozwija także markę Rolmlecz, a liczne inwestycje pozwoliły na modernizację radomskiego zakładu mleczarskiego i zapewnienie najwyższych standardów jakościowych. ZPM Radom prowadzi m. in. produkcję kultowego serka homogenizowanego z krówką w 4 smakach, a także serków śmietankowych i puszystych Łaciatych czy sera Mascarpone pod marką Mlekpol.

Aktualnie SM Mlekpol, która w tym roku znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych pracodawców tygodnika „Wprost”, zatrudnia niemal 3000 pracowników, a ZPM Radom – około 290 osób: technologów żywości, laborantów, pomocników mleczarskich, operatorów maszyn i urządzeń, operatorów procesu, elektryków, elektromechaników, magazynierów i pracowników biurowych.

Obecne wakaty w radomskim zakładzie Spółdzielni to:

  • MAGAZYNIER,
  • OPERATOR MASZYN I URZĄDZEŃ,
  • AUTOMATYK-ELEKTROMECHANIK,
  • LABORANT.


  • Szczegóły dotyczące wolnych stanowisk pracy w ZPM Radom znajdą Państwo na stronie internetowej www.mlekpol.com.pl w zakładce „Kariera”.


    Logo Urzędu Miejskiego w Radomiu.