Czcionka: Czcionka domyślna Zwiększenie czcionki | Kontrast: Włączenie Kontrastu Wyłączenie Kontrastu
Baner.


Radwag Wagi Elektroniczne Witold Lewandowski


Zaczęło się w 1984 roku w Polsce i trwa nadal, ale już dawno przekroczyło granicę – od lat produkty firmy są sprzedawane i użytkowane na całym świecie.

RADWAG Wagi Elektroniczne to największy polski producent wag elektronicznych i jeden z największych producentów światowych. Urządzenia, rozwiązania i akcesoria z oferty firmy są stosowane w branży farmaceutycznej, spożywczej, chemicznej i w każdej innej, a także w laboratoriach badawczych oraz instytutach ochrony zdrowia i środowiska.

Firma RADWAG mieści się w Radomiu przy ulicy Toruńskiej 5. Poza siedzibą główną posiada 8 oddziałów krajowych i 6 przedstawicielstw zagranicznych.

Firma zatrudnia ponad 400 pracowników i stale poszukuje nowych. RADWAG sukcesywnie zwiększa liczbę miejsc pracy w działach technicznych, badawczo-rozwojowych i produkcyjnych, a także w sprzedaży, administracji i marketingu.

Tylko w tym roku firma RADWAG wypuściła na rynek dwa niemające sobie równych urządzenia i odniosła potrójne zwycięstwo w prestiżowym konkursie branżowym.

Jednym z tych produktów jest AP-12.1.5Y – pierwsze automatyczne urządzenie przeznaczone do kalibracji mikropipet jedno- i wielokanałowych z dokładnością [d] 1 µg, zgodnie z wymaganiami ISO 8655.

Nasz drugi przełamujący bariery produkt to automatyczny nano-komparator masy NANO.AK- 4.500.5Y. Firma RADWAG jako pierwsza zaproponowała nową konstrukcję nano-komparatora masy z działką elementarną [d] 0,01 µg.

I wreszcie – wygrana w konkursie „Weighing Review Awards” w trzech kategoriach:

  • „Najlepsze wagi laboratoryjne” (Best Laboratory Balances) – dzięki mikrowadze XA 5Y.M.A,
  • „Najlepsze oprzyrządowanie” (Best Weighing Instruments) – za sprawą terminala PUE CY10,
  • „Najlepsze wagi automatyczne” (Best Checkweighers) – z wielotorową wagą automatyczną DWM H2.

  • Logo Urzędu Miejskiego w Radomiu.