Czcionka: Czcionka domyślna Zwiększenie czcionki | Kontrast: Włączenie Kontrastu Wyłączenie Kontrastu
Baner.


Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego


Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu rozpoczął działalność od prowadzenia kursów. Było to 75 lat temu.
Dziś w nowoczesnej i stale rozbudowywanej siedzibie przy ulicy Saskiej 4, pod szyldem ZDZ funkcjonują Szkoły imienia 72 Pułku Piechoty, a także Centrum Kształcenia Zawodowego z szeroką ofertą szkoleń i kursów.

Szkoły imienia 72 Pułku Piechoty to dzisiaj 1000 uczniów, którzy kształcą się w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz w Branżowej Szkole I i II stopnia. Młodzież zdobywa kwalifikacje w takich zawodach, jak: informatyk, programista, logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik transportu kolejowego.

Szkoła jako pierwsza w Radomiu rozpoczęła kształcenie w klasach mundurowych. Nowością ostatnich lat jest kierunek: Technik lotniskowych służb operacyjnych – to w związku z budową portu lotniczego Warszawa – Radom. Jako jedyna szkoła niepubliczna w Radomiu i subregionie, Szkoły ZDZ przeszły pozytywną weryfikację udziału w programie Ministerstwa Edukacji „Branżowe Centrum Umiejętności” BCU, co oznacza, że przy ul. Saskiej powstanie meganowoczesny ośrodek kształcenia kadr dla służb lotniskowych.

W działalności kursowej atutem ZDZ jest własna baza dydaktyczna, wysoko wykwalifikowana kadra i posiadanie certyfikatu ISO, potwierdzającego najwyższą jakość szkoleń. Dużą popularnością cieszą się kursy z zakresu spawalnictwa, uprawnień elektrycznych, BHP, na kierowców wózka. Wysoko w rankingach zdawalności egzaminów plasuje się istniejący od 50 lat Ośrodek Szkolenia Kierowców, który prowadzi kursy prawa jazdy wszystkich kategorii, także dla kierowców zawodowych.

Stoisko ZDZ na radomskim EXPO prezentuje wszechstronne możliwości edukacji młodzieży i dorosłych. Można obserwować między innymi, pokazy kuchni molekularnej, artystyczno-fryzjerskie stylizacje przyszłości, symulator kabiny maszynisty. Można też skorzystać z nowoczesnego gabinetu biofeedback. Natomiast kompania reprezentacyjna Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu, która w tym roku zdobyła tytuł mistrza Mazowsza i wicemistrza Polski, wystąpi w pokazie musztry paradnej.


Logo Urzędu Miejskiego w Radomiu.