Czcionka: Czcionka domyślna Zwiększenie czcionki | Kontrast: Włączenie Kontrastu Wyłączenie Kontrastu
Baner.


Zespół Szkół Samochodowych


Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu – niezmiennie od 119 lat – znajduje się w tym samym zabytkowym budynku – w centrum miasta – pod adresem: Radom, ul. 25-go Czerwca 66.

Aktualnie w radomskich szkołach samochodowych, czyli w technikum, szkołach branżowych I i II stopnia naukę pobiera 890 uczniów, natomiast pracuje 122 osoby (dane z końca czerwca 2023r.).

Misją szkoły jest kształcenie kadr technicznych w zakresie motoryzacji oraz technologii samochodowych i lotniczych. Absolwenci pracują w zawodach samochodowych, w serwisach i warsztatach motoryzacyjnych oraz serwisujących samoloty, prowadzą własną działalność, podejmują dalsze kształcenie na uczelniach wyższych, prowadzą firmy, niektórzy trafiają do korporacji, polityki czy wybierają stan duchowny. Wśród nauczycieli radomskich szkół również znajdziemy absolwentów „Samochodówki”. Uczniowie szkoły są laureatami wielu konkursów, zarówno z wiedzy technicznej jak i ogólnej, chętnie pomagają innym, biorąc udział w akcjach charytatywnych.

Szkoła prowadzi bezpłatne warsztaty szkolne, a w nich m. in. stację kontroli pojazdów kat. ABT oraz własny ośrodek szkolenia kierowców.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o technice motoryzacyjnej lub pogłębić swoją wiedzę na ten temat – serdecznie zapraszamy!

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu – o samochodach wiemy wszystko!


Logo Urzędu Miejskiego w Radomiu.