Czcionka: Czcionka domyślna Zwiększenie czcionki | Kontrast: Włączenie Kontrastu Wyłączenie Kontrastu
Baner.


Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki


Zupełnie niedawno, bo w 2019 roku, Zespół Szkół Technicznych świętował stulecie swego istnienia. Zespół Szkół Technicznych to placówka z tradycjami. Każdego roku wprowadza nowe rozwiązania starając się być zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami rynku . Mocno rozwija współpracę z wiodącymi firmami sektora przemysłu nowoczesnych technologii. Mury Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki na przestrzeni lat opuściło wiele pokoleń techników, inżynierów i specjalistów najróżniejszych dziedzin, wśród których są m.in. profesorowie wyższych uczelni, przedsiębiorcy, pracownicy renomowanych firm, ale także np. księża czy artyści. Placówkę o nazwie Zespół Szkół Technicznych z siedzibą przy ul. Limanowskiego 26/30 powołali do życia radomscy radni w 2002 roku. ZST powstał z połączenia Zespołu Szkół Mechanicznych i Zespołu Szkół Energetycznych i to one mają swoją długą historię. ZSM wywodzi swój początek od października 1919 roku, kiedy to powstała Państwowa Średnia Szkoła Techniczna Kolejowa, przekształcona w Państwowe Szkoły Przemysłowe.

To z nich w 1950 roku wydzielono Technikum Mechaniczne. Dwa lata później w TM uruchomiono wydział elektryczny, a szkoła przekształciła się w Technikum Mechaniczno-Elektryczne. W roku 1966 nastąpił kolejny podział placówki – na Technikum Energetyczne i Technikum Mechaniczne. Jako odrębne organizmy – najpierw technika, potem zespoły szkół – funkcjonowały przez 36 lat. Teraz to jedna z czołowych szkół technicznych nie tylko w regionie, ale także w skali całego kraju, która realizuje innowacyjne dla polskiej gospodarki projekty takie jak na przykład kształcenie dualne. To system, który został wprowadzony w szkole we współpracy z przedsiębiorcami i który generuje nowoczesne miejsca pracy. Obecnie w Zespole Szkół Technicznych kształci się około 1500 uczniów. Zespół Szkół Technicznych proponuje młodzieży nowoczesne kierunki kształcenia odpowiadające zapotrzebowaniu rynku pracy, a przy tym zapewnia wysoki poziom zdobywania wiedzy, jak i najwyższy standard wyposażenia pracowni i laboratoriów. Szkoła współpracuje z wieloma firmami różnych branż, w których młodzież odbywa także praktyki oraz z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym. Nasi uczniowie korzystają z pracowni technicznych Wydziału Mechanicznego, uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, gdzie zapoznają się z najnowocześniejszymi technologiami i doskonałym wyposażeniem

Aktualnie proponujemy kształcenie w zawodach: technik informatyk, technik programista, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk, technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (OZE) a także naukę w szkole branżowej, w której proponujemy kierunki: elektryk oraz operator obrabiarek CNC.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej https://www.zst-radom.edu.pl/


Logo Urzędu Miejskiego w Radomiu.